Můj příběh

Můj životní příběh se točí kolem mé páteře. Nejprve pro její bolesti a nyní pro úžasný pocit volnosti a lehkosti. Svým životním příběhem, bych ráda dala naději všem lidem, kteří trpí na různé bolesti zad. Nevěřte přesvědčením, že když člověk stárne, tak se musí cítit hůř, že se s tím nedá nic dělat a prostě se musíme s tímto stavem smířit. Že když vás bolí záda, tak si máte vzít prášek a na bolest si musíte zvyknout. Prosím vás, není to pravda. Sama jsem toho důkazem a myslím, že určitě nejsem jediná. Přestože jsem ročník 1966 a bolestmi zad jsem trpěla asi 25 let, tak dnes se cítím vitálnější a pružnější než v mládí.

Než jsem se dostala do své fyzické a psychické pohody musela jsem ujít velký kus cesty sebepoznávání. Po letech zkoumání různých metod, jsem dospěla k vypracování několika jednoduchých a velmi efektivních kroků, které pomáhají zbavit se bolestí zad.

Když bylo ouvej

V letech, kdy jsem trpěla bolestmi zad, jsem se učila, jak s nimi žít. Nikdy jsem neměla potřebu brát prášky nebo běhat po doktorech. Takhle to mám dodnes.

Bolestmi v zádech jsem trpěla od svých 15 let. Současně v té době jsem začala chodit na jízdárnu, takže těžká práce kolem koní mi moc nepřidala. No prostě tato práce se také podepsala na mých zádech, ale můj otec mi vždy říkal: „Jsi mladá, v zádech tě nemá co bolet“. Tak jsem tiše trpěla.

Po porodu mých dětí se bolesti zhoršily a každé ráno jsem v bedrech měla pocit, že jsem jak suchá větev, stačí jen zlomit. Bez ranní rozcvičky jsem nedokázala začít den. Až na nepatrné světlé výjimky, mě v zádech bolelo permanentně. Když mi končila mateřská, zažívala jsem velmi intenzívní pocit, že mám začít pracovat s lidmi. Vždycky jsem se chtěla věnovat rehabilitacím a v té době, se mi podobná možnost naskytla. Prošla jsem kurzem masáží a tím vlastně začalo moje celoživotní vzdělávání.  Ale hlavně díky tomu jsem se dostala ke cvičení, které mi pomáhalo od bolestí zad.                                                                                                                  

Důležité okamžiky

1. Studium čínské medicíny, kdy jsem pochopila, odkud pramení moje bolesti a hned jsem se pustila do nápravy. Čínské byliny a cvičení Qigongu mi velmi významným způsobem pomohly.

2. Téma odpuštění – k tomuto jsem se dostala díky akutním bolestem v bedrech. Vypadalo to jako ledvinová kolika a tehdy jsem poprvé uvažovala o nemocnici.

Ale intuice mě zavedla k andělské terapii a díky ní jsem zažila setkání s anděly a čistou bezpodmínečnou lásku. Chtělo se mi za tou láskou jít nahoru k nim, ale cosi mě drželo dole. A že mám odpustit. Ale co a komu? Po návratu domů bolest nezmizela a já nevěděla co s tím. Lehla jsem si na postel a poprosila: „Pane Bože, proč mě tak moc bolí záda?“ A přišla odpověď: „Máš odpustit“. V tu chvíli mi došlo co a komu. Krutá bolest zmizela jako mávnutím kouzelného proutku. Vím, že to zní neuvěřitelně, ale prostě to tak bylo. Dost často ve svém životě dostáváme signály shůry, ale neslyšíme a vymlouváme se na spoustu věcí, proč nemůžeme udělat ten první krok.

3. Studium Rolfterapie  v Praze.  V létě 2011 jsem si zlomila ruku v zápěstí a následkem toho jsem ztratila cit v pravé ruce. Ani po 4 měsících od úrazu a po rehabilitacích, se cit do ruky nevrátil. Všechna EEG vyšetření ukazovaly na nulovou citlivost nervů. Tehdy jsem uvažovala jak dál ve své profesi. Jak mohu pracovat jako masérka, když prsty nic necítím? 

Co teď? Můj vnitřní kompas mi ukazoval, že mám absolvovat kurz Rolfterapie, i když to spíš vypadalo, že budu muset úplně změnit profesi. Seminář se konal 14 dní před plánovanou operací.

Během školení se mi dostalo osobního ošetření a konal se zázrak. Po dvou dnech se mi plně obnovil cit v prstech. Tehdy jsem pochopila, že existuje ještě další rozměr fyzického těla, než jen ten že jsou kosti a svaly. Rozměr, se kterým běžná medicína nepracuje. Rolfterapie mi dává odpovědi na mnoho otázek, proč vznikají bolesti v těle. A hlavně jsem získala poznatky o fasciích, což jsou tkáně, které jsou často příčinou bolestí a s kterými se dá krásně pracovat.

4. Probuďte inteligenci svého těla. Práce s fasciemi je úžasná, inspirující a každý si v ní najde tu svou cestu. Postupem času jsem začala upouštět od manuální práce s fasciemi a našla jsem způsob, jak působit na fascii a zbavovat se fyzických, psychických bolestí, traumat, bloků bez nutnosti vnějšího zásahu. Tím je vlastní vědomá pozornost při pomalém pohybu a hlas. Práce s hlasem pomáhá rozeznít vlákna fascií, podobně jako hra na kytaru. Stačí jen začít zkoumat své tělo, vnímat jemné změny a ztuhlost krku, bolest svalů, emoční, psychická traumata, bloky, bolesti se rozplynou jako pára.

A co je odměnou? Pocit lehkosti, svěžesti, uvolnění, větší sebevědomí, poznání, že lidské tělo není jen hromada svalů a kostí. Naše tělo je inteligentní a dokáže se léčit samo, jen mu musíme dát příležitost. Lidské tělo, svaly, kosti, tkáně, to je víc než jen dopravní prostředek pro mozek.

A vlastně všechny důležité okamžiky mě naučily, že bolesti mají svou příčinu, která může u každého pramenit z jiného zdroje. Mohou být z nedostatečné výživy tkání, ze špatného pohybového stereotypu a také z emočních příčin. Častá je kombinace všech.

Představení mé služby

Proto jsem se rozhodla sdílet svoje zkušenosti a nabídnout řešení při různých pohybových potížích, kterými jsem před lety trpěla. Mohu nabídnout pomoc všem, kteří hledají cestu k lepšímu zdraví. Nemusíte užívat analgetika, trpět bolestmi a poslouchat, že s tím už se musíte smířit a zvyknout si.

Při terapii učím, jak používat své tělo jinak a efektivněji. Jak pomocí několika kroků se zbavíte svých špatných pohybových stereotypů a bolestivých omezení.  Nemusíte dlouhé roky hledat, tak jako jsem hledala já. Navedu vás zkratkou na cestu k životu bez bolestí, a když na nové cestě vytrváte, objevíte život plnohodnotnější a šťastnější. Neslibuji zázrak do týdne, ale když se rozhodnete změnit staré, zažité programy, dřív nebo později, pocítíte nové tělo. Jen je třeba na nové cestě vytrvat.

Ale tak je to s každým novým učením. Častá věta mých klientů je: „Víte, paní Bendová, já vám to nedokážu popsat, ale něco uvnitř je jinak a cítí se to velmi dobře“.

Přidejte se k facebookové skupině Vědomým pohybem k dlouhověkosti, kde získáte další informace.

 

Vzdělání

 • 2000 Klasické masáže, Stanislav Flandera
 • 2000 Cvičitel zdravotní TV II.tř, Ing. Jana Zborníková
 • 2001 Lymfatické masáže, Eva Hrubá
 • 2005-9 Studium TČM Praha
 • 2006 Reflexní terapie lymf.systému, Eva Nebeská
 • 2008 Forma-funkce-facilitace, Clara Maria Lewitová
 • 2008 Léčebné cvičení Qigong, Mudr. Bai Yunqiao
 • 2009 Reflexní terapie, škola H. Marquardt
 • 2009 Ušní akupunktura, Mudr. Michal Strnad
 • 2011 Cvičení Qigong, Mudr. Jiří Mařádek
 • 2011-13 Strukturální integrace, Aleš Urbančík
 • 2017 Fascial yoga practitioner, Dr. Robert Schleip
 • 2017 Fascia as Sensory Organ, Dr. Robert Schleip
 • 2017 - Spiraldynamik - chůze, Štěpán Haškovec
 • 2018 Walking the lines, James Earls
 • 2018 Barefoot Rehab Specialist, Dr. Emily Splichal
 • 2021 Kotodama - práce s hlasem, Karl Grunick
 • 2020 Zoga movement, Vojtěch Cackowski
 • 2020 Instruktor FitPainFree, Hana Toufarová
 • 2022 Univerzal healing Tao, Julius Masarovič
 • 2023 Hluboký dech, Štěpán Haškovec
 • 2023 Inteligence těla - léčení hlasem, Karl Grunick
 • 2023 Rozepjatá křídla hlasu, Komala de Amorim