Kurz

                  Hlava vede pohyb

                                                   Pozice hlavy je důležitá pro správné držení těla a pohyb.

  • Trpíte na bolesti zad, krční páteře, hlavy a občas jde až bedrům?
  • Máte pocit, že mezi lopatky vám někdi vrazil kudlu?
  • Býváte unavení, ospalí, bez energie a bez kafe nestartujete?
  • U počítače jste shrbení, se zatuhlými rameny?
  • Máte zatuhlé klouby při vstávání?   

                         Možná se teď ptáte co má tohle všechno společné s hlavou? Hodně, vlastně všechno.

                    Víte, že za všechny potíže s pohybovým aparátem může nedostatečný pohyb, ale přesto    

                    se nemůžete donutit cvičit?

A když vám nabídnu, že se vůbec nutit nemusíte? Začnete s takovým cvičením? Využijete jen to, co každý den stejně děláte. Existuje cvičení, které není vidět a přesto umí zázraky, nemusíte chodit do posilovny ani minutu a přece budete posilovat mnoho hodin týdně. Pochybujete, že to jde?

Od okamžiku kdy vstanete do opětovného usnutí, tak svaly, šlachy a fasciální tkáň pracuje. Každý pohyb od oblékání, přes jídlo, čtení knihy, čištění zubů, chůze, sezení u počítače, televize, hrabání listí, prostě cokoli, je pro tělo POSILOVNA.

                             A právě toho se dá krásně využít a dát svým pohybům smysl. 

Mnoho pohybů děláme automaticky a ono to ani nejde jinak. Protože, kdyby jste měli při chůzi současně vědomě řídit funkci svalů, šlach, nervů a současně mluvit, tak neuděláte ani jedno. Tato automatika nám zajišťuje, že při jakékoli činnosti se můžeme věnovat další činnosti (např. mluvit, jíst, gestikulovat za chůze). Na druhou stranu díky pohybovým stereotypům zapomínáme, že některé svaly ochabují, jiné se zkracují, dostávají se do napětí a pootočí kosti v kloubní jamce, a díky tomu vznikají pohybové potíže. 

Chcete svoje tělo dostat zpátky do formy? Stačí opravdu málo....věnovat svému pohybu pozornost, pracovat s vědomou myšlenkou.

Ptáte se, kde začít? Lidské tělo je složitý systém vzájemně propojených funkcí. A kyž se v něm cosi pokazí, často vznikne zamotané klubko pohybových potíží. Hlava ovlivňuje celé tělo a může být tou správnou volbou, kudy z bludiště potíží ven.  

Reference

Díky tomuto cvičení jsem se zbavila bolestí hlavy a krční páteře. A i v práci si všimli, že jsem vyšší, jinak chodím, nejsem hrbatá a lépe vypadám.
Evaúčetní
K paní Daně mě dotlačla manželka, protože se už nemohla dívat jak trpím s bolestmi zad. Cvičení mě zachránilo od operace páteře, ke které jsem se už chystal. Naštěstí už není třeba. Děkuji
MirekInformatik

Čím je hlava pro tělo?

Představte si hlavu jako kouli, která balancuje na špici skály. Když se vychýlí na kteroukoli stranu, tak ji gravitace stáhne dolů. Hlavy také balancuje na vrcholu páteře. Nespadne dolů jen díky svalům, které jí drží. Ale když je hlava vychýlená z osy páteře, tak svaly, které jí drží se dostávají do napětí.

A to vytváří napětí kolem krčních obratlů, směrem k lopatkám a někdy až k pánvi.

Rehabilitace, cvičení, ale pořád to není ono?

Běháte po lékařích, rehabilitacích, sami se snažíte cvičit, ale stále není ten vytoužený výsledek? Už nechcete užívat hromady prášků proti bolesti? To co vás naučili na rehabilitaci, umíte použít v běžném pohybu? Dokážete si uvědomit kde je hlava vůči krku, ramenům, pánvi? 

Dokážete si představit, že bolesti po mnoha letech,     jsou najednou pryč?

Ano, tohle je možné. Mozek je takový super rychlý počítač. A když mu dáte správné zadání, tak úkol splní. Když ho neúkolujete vědomě, tak jede na autopilota a často neví, že jede špatným směrem. V naší moderní civilizaci jsme se odchýlili od mnoha přirozených pohybů. Hodně sedíme a málo se hýbeme.