Vědomá mysl - vědomé tělo

                         V životě snad každého člověka přijde okamžik, kdy si řekne potřebuji, chci, musím pro sebe něco udělat. 

Dostanete pozvání od přátel zúčastnit se párty. Natěšení dorazíte, ale zjistíte, že nikde nejsou židle. Myslíte si, v pohodě to nevadí. Ale už po několika minutách bezcílně brouzdáte mezi plnými stoly s bolestí v zádech. Vaší jedinou myšlenkou se stává, jak se jí zbavit. Páteř je v kleštích a z párty se stane utrpení. A přitom stačí tak málo....

Páteř je osou těla

a má být správně vyvážená. K páteři se připojují důležité svaly a díky síti fasciálních vláken je udržována ve vzpřímené pozici a je pohyblivá. Nerovnováha ve šlachosvalovém systému, způsobená jednostrannými pohyby tuto osu zakřiví a způsobí její deformace. Páteř přestává být nosnou konstrukcí těla. Aby k těmto deformacím nedocházelo je třeba se naučit několik málo chytrých cviků, které vám pomohou udržet páteř a celé tělo v kondici.

V práci je náročný měsíc. Šéf honí a prudí, zakázka má smrtící termín a vás neskutečně bolí za krkem. Nadopovaní prášky, před sebou tlačíte úkoly, s vidinou dovolené u moře. V hlavě máte jedinou myšlenku "To musím zvládnout a pak si odpočinu." Sice registrujete bolest za krkem, která občas bodne až k lopatkám, ale prášek od bolesti to zase spraví. 

Je ráno. Konečně, dnes je poslední den a finito. To bude paráda, pozítří odlétám s rodinou na tolik zaslouženou dovolenou. Ach, to bude paráda, ještě napůl sníte. Zase ten protivný budík. Stačí natáhnout ruku a zaklapnout. Střih a příšerná kudla se zabodla přesně mezi lopatky. Nemůžete se ani hnout. V hlavě zvoní "teď ne, teď ne."  Další prášek už vůbec nepomáhá. A přitom stačí tak málo....

Velký míč na vrcholku skály

Tak si můžete představit hlavu na vrcholku páteře. Aby byla celá páteř funkční osou těla, je třeba vědomě  balancovat vůči celé páteři. 

Stojíte na sjezdovce, nádherný výhled na okolní kopce, loučíte se. Večer odjíždíte domů a je konec super dovolené. "Aspoň si parádně užiju poslední jízdu." Vyseknete pár skvělých obloučků a najednou padáte k zemi a kroutíte se bolestí, která uvěznila koleno do svěráku. Diagnóza? Okamžitě na operační sál, zpřetrhané kolenní vazy. A přitom stačí tak málo...

Klouby pro svobodný pohyb

K čemu slouží klouby. K chůzi do kopce, schody, můžeme se ohnout, něco si podat. Představte si, že nemáte klouby a kosti nohou a rukou jsou dlouhé tyčky bez možnosti jakéhokoli ohybu a pružnosti. To klouby umožňují širokou škálu pohybů. Příroda vše vymyslela dokonale, jen my lidé se sami k sobě chováme necitelně. Svalová nerovnováha způsobuje vyosení z kloubů a tím jeho chybnou funkci. Za pár let máme artrózu, osteofyty, vbočené palce, bolesti v zádech, výhřezy plotének a mnoho dalších potíží.

Říkáte si: "Co stačí málo? Co to pořád melu?" 

Sportujete, chodíte cvičit, posilovat nebo neděláte nic a přesto je to občas stejný výsledek? Jak z toho začarovanéhokruhu ven?

Stačí tak málo....

Co mám udělat?

Víte, že existuje cvičení, které není vidět a přesto umí s tělem zázraky? 

Chcete jej znát?

Čtěte dále.

Umíte si přestavit, že vůbec nemusíte chodit do posilovny a přesto v té posilovně budete? Umíte si představit, že místo 2 až 3 hodin týdně v posilovně budete cvičit 100 hodin týdně? Jak to stihnout a že je to nesmysl?  Váš každodenní jakýkoli pohyb je pro svaly posilovnou. Cokoli děláte od probuzení k opětovnému usnutí je pro všechny svaly posilovna. Je to jejich činnost. Teď jde o to, že některé svaly dřou moc a jiné se flákají.  

Příklad: pracujete jako účetní, hodně sedíte a hrbíte se nad počítačem a papíry. Hodiny sezení má špatný vliv na svaly břicha, beder, stehen, celý hrudník a krk. Aby tělo vydrželo tuto "posilovnu" musí určité svaly zpevnit. Pak vstanete a jdete se projít, ale v těle zůstal vzor sezení. Opět usednete a pokračujete v práci. A tak stále dokola, den za dnem. Po určitém čase přijdou bolesti, zatuhnutí je tak velké, že už to tkáně nedokáží snést. Mezitím se změní nastavení v kloubech. Začnete běhat, cvičit, ale tělo už je vyosené z kloubů a jede ve "svém naučeném" pohybovém režimu. Cvičením v dobré víře a snaze, se prohlubuje špatný pohybový vzor. A problém je na světě.  Jste v začarovaném kruhu bolestí, zatuhnutí, prášků, cvičení, uvolnění, ale příčina je stále uvnitř. Jak z toho ven?

Tělo jako houpačka

Představte si tělo jako dětskou houpačku. Aby se dvě děti mohly houpat musí přibližně stejně těžké. Když jedno bude těžší, to druhé nemá šanci se dostat dolů. Stejné je to se svaly. Když některé budou hodně zkrácené, uvedou svoje protihráče do stavu trvalého napětí a to vede k bolesti. Snažíte se bolesti zbavit cvičením, ale když neznáte určité zákonisti a souvislosti, pak hrajete na špatném hřišti. A to přináší další napětí.

Tak jako se dítě nenarodí hned po početí, ale až za 9 měsíců, tak se potíže těla nezhmotní hned, ale až za několik let.                                                                                                                                                                        K obnově fyzické a psychické rovnováhy potřebujete čas, trpělivost, vůli, odhodlání a motivaci.

Chceš-li něco změnit, musíš něco změnit.

Nabízím kurzy, které si můžete zakoupit samostatně nebo jako celý program. Cvičit můžete ve svém tempu a hlavně kdykoli, kdekoli a při jakékoli činnosti.

Hlava ... klíč k rovnováze

...připravuje se.

Pánev ... miska s vodou

Středem těla je pánev. Zde se upínají svaly břicha, zad, hýždí a stehen. Síla a tah svalů určuje postavení pánve. Pomocí vědomé myšlenky můžete ovládat napětí ve fasciální síti a tím dosáhnout harmonické souhry všech svalových hráčů.

Šťastná noha

....připravuje se.

Vědomá mysl - vědomé tělo

Tělo jako jeden harmonicky fungující celek.

Chůze - je pohybový prvek, který dokáže propojit vše do jednoho celku - svaly, fascie, kosti, nervy, dech, vědomou myšlenku.

Každý člověk je sám sobě tvůrcem osudu. Jen jde o to, jestli vědomým nebo nevědomým. Kterým chcete být?

Živé semináře

Prošli jste si online kurzy a chcete si ověřit v praxi, jak jste je zvládli? Máte možnost se přihlásit na živý seminář se slevou.

Chcete se hned zúčastnit živého semináře? Nevěříte si, jestli by to za online kurzy nebyly vyhozené peníze? Přihlaste se a online kurz dostanete se slevou.